Satış Sözleşmesi

1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI: Bireysel Bilgisayar Ltd.Şti.: GMK Bulvarı Gülseren Sk. 6/C (14) Maltepe - ANKARA , Tel: 0312 229 37 14  , Eposta: satis@bireysel.com.tr

ALICI: Müşteri

2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.b2b.bireysel.com.tr web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

3 - SÖZLEŞME TARİHİ:

Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme alıcı tarafından  ../../.. tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve sözleşmenin bir nüshası alıcının mail adresine mail gönderilecektir.

4 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

Mal/hizmet, alıcının teslimini talep etmiş olduğu ........ adresine  .... adlı kişiye teslim edilecektir.

5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

200 TL ve aşağısı alışverişlerde gönderme ve teslimat ücreti alıcıya ait olurken, 200,01 TL ve yukarısı alışverişlerde alıcıdan ayrıca gönderme ücreti alınmaz. 200 TL altındaki alışverişlerinizde kargo bedelini belirleyen, alıcının seçtiği ürünün toplam ağırlığı, paketinizin teslim edileceği yer, Türkiye içi gönderilerde seçtiğiniz teslimatçı firmadır. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra Ankara içi siparişlerde 2 gün içerisinde , Ankara dışı siparişlerde ise 3-5 gün içerisinde sipariş edilen ürün teslim edilmektedir.Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 6 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

Kargonuzu teslim almış olmanız, satış sözleşmesinin taraflar arasında tam olarak gerçekleştiğini gösterir. Bu nedenle, alıcıya teslim edilen paket açılmışsa, durumu teslimata gelen kişiyle tutanak altına aldırması, alıcının şikayetini yazdırıp imzalaması, tutanağın bir nüshasının alıcıda kalması ve paketi almaması gerekir. Bunu yaptıktan sonra tutanağı (312) 229 37 15 numaralı faksa gönderilmesi gerekir. Faks Bireysel Bilgisayara ulaştıktan sonra en kısa sürede alıcının siparişi ek ücret talep edilmeden yeniden alıcının bildirdiği adrese gönderilir.

7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:

Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen yanlışlıklardan Bireysel Bilgisayar sorumlu değildir. Ürünün Bireysel Bilgisayar stoklarında kalmamış olması ve bu durumun siparişe onay verildikten sonra ortaya çıkması halinde Bireysel Bilgisayar'ın siparişi, sipariş için verilen ücreti geri ödeyerek siparişi iptal etme hakkı vardır. -Bu sözleşmenin imza tarihinde henüz var olmayan ve öngörülemeyen ancak, ortaya çıkması ile sözleşme taraflarından birinin veya her ikisinin birden edimini yerine getirmesini imkansızlaştıran mücbir sebep halleri (doğal afetler, savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim halleri, grev, lokavt, üretim ve iletişim sistemlerinde meydana gelen ve geçici olmayan ya da önemli arızalar gibi) ortaya çıkarsa ve bu mücbir sebep halleri on gün süreyle devam ederse, taraflardan her biri edimini gerçekleştirmesini imkansız kılan halin ortaya çıkmasından itibaren 10 gün içinde karşı tarafa durumu bildirerek bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez. ek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programları ,basılı ürünler toner,bilgisayar sarf malzemeleri ,vücutla temas eden kulak içi, kulak üstü kulaklık gibi ürünler hijyenik nedenlerden dolayı arızalı ya da ayıplı değilse iade alınamaz.

 8 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi  dâhil satış bedeli www.b2b.bireysel.com.tr adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

 

9 - ÖDEME PLANI:

Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

10 - CAYMA HAKKI:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün satılabilir halde teslim edilmesi gerekmektedir. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

11 - YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. x